НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА «УПРАВЛІННЯ КОНФЛІКТАМИ В КРИЗОВИХ УМОВАХ» У СИСТЕМІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 053 «ПСИХОЛОГІЯ»
DOI:
https://doi.org/10.31108/3.2024.8.2.9Анотація
У статті подано аналіз теоретико-методичних аспектів викладання навчальної дисципліни «Управління конфліктами в кризових умовах». Визначено роль навчальної дисципліни у системі професійної підготовки студентів, які здобувають освітній ступінь магістра спеціальності 053 «Психологія». Визначено мету навчальної дисципліни, яка полягає у набутті компетентностей у вирішенні конфліктів, виробленні вмінь прогнозувати і контролювати конфліктну ситуацію в складних життєвих умовах, сприяння значному просуванню на шляху професійного вдосконалення. Виділено домінантні завдання вивчення дисципліни: наближення до розуміння професійної необхідності глибокого вивчення природи виникнення та розвитку різноманітних конфліктів; виявлення причин виникнення конфліктів; використовувати різні тактики, технології розв’язання конфліктів; опанування психологічними прийомами виходу з конфліктних ситуацій. Відмічено, що навчальний матеріал дисципліни «Управління конфліктами в кризових умовах» розділено у межах двох змістових модулів, а саме: 3містовий модуль 1. Основи конфліктології; змістовий модуль 2. Управління конфліктами в кризових умовах.
Наголошено, лекції з дисципліни «Управління конфліктами в кризових умовах» проводяться з урахуванням проблемності, діалогічного спілкування, активізації мисленнєво-мовленнєвої діяльності магістрантів, а саме: лекції-бесіди з постановкою проблемних запитань, які допомагають спрямовувати увагу магістрантів на ключові питання теми лекційного заняття. Подано опис завдань, які магістранти виконують під час практичних занять. Важливе місце у процесі психологічної підготовки майбутніх фахівців з кризової психології відводиться застосуванню мультимедійних засобів. Доведено, опанування магістрантами дисципліни «Управління конфліктами в кризових умовах», є важливим у професійному становленні фахівця з кризової психології, оскільки вона надає необхідні знання та навички для управління конфліктами в складних життєвих ситуаціях та зменшує психологічне страждання людей, що переживають кризи. Перспективи подальшого вивчення проблеми вбачаємо в узагальненні інноваційних підходів удосконалення фахової компетентності майбутніх фахівців з кризової психології.
Ключові слова: конфлікт, управління конфліктами, фахівець з кризової психології, криза, складні життєві умови, компетентності, магістр, самостійна робота
Отримано: 14.09.2024
Відрецензовано: 03.10.2024
Опубліковано: 21.10.2024
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Atamanchuk Nina Атаманчук Ніна

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).