ДІАГНОСТИКА ЕТНОЗНАКОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЮНАКІВ ПРИ СПРИЙНЯТТІ ФРАГМЕНТІВ УКРАЇНСЬКОГО ТРАДИЦІЙНОГО ОРНАМЕНТУ

Автор(и)

  • Sabol Diana Mykhailivna Сабол Діана Михайлівна Київський університет імені Бориса Грінченка

DOI:

https://doi.org/10.31108/3.2019.2.10.8

Анотація

Стаття присвячена діагностиці етнознакової компетентності юнацтва на знання фрагментів українського традиційного орнаменту в рамках наукового дослідження «Психологічні особливості формування етнічної свідомості в юнацькому віці засобами української народної  вишивки».

Метою даної діагностики було визначення обізнаності юнацтва знакам народних орнаментів. Для цієї цілі ми застосовували методику «Графеми», головним завданням якої було визначення ключового знаково-символьного базису сприйняття української народної вишивки досліджуваними різних груп. Методика дозволяє також оцінити рівень «символьної» ерудиції, ступінь уважності до творів та виробів народного мистецтва.

У представлених матеріалах наводяться результати діагностики груп юнаків, причетних в майбутньому до професії вишивання (групи ПТНЗ-Р  та ПТНЗ-К) і непричетних (студенти  Київського університету імені Бориса Грінченка, яку ми назвали КУ та група ПТНЗ).

Висновок, який зроблено за результатами діагностики свідчить про те, що  при діагностиці етнознакової компетентності юнаків на матеріалі сприйняття фрагментів українського традиційного орнаменту було зафіксовано, що учні, причетні в майбутньому до професії вишивальник, показали більшу ерудицію у знанні знаків та симолів української народної вишивки, що послужило провести наступні етапи та дослідити   кореляцію між вибором символів, що асоціюються з Україною, та власною особистістю всередині груп, які вчаться вишиванню.

Ключові слова: графеми, самоототожнення, порівняння, символи, діагностика, шкала, респонденти, графічна символіка, асоціації, психологічний портрет

Отримано: 14.11.2018

Відрецензовано: 28.11.2018

Опубліковано: 28.12.2018

DOI: https://doi.org/10.31108/3.2019.2.10.8

Біографія автора

Sabol Diana Mykhailivna Сабол Діана Михайлівна, Київський університет імені Бориса Грінченка

доцент кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-12-28

Як цитувати

Сабол Діана Михайлівна S. D. M. (2018). ДІАГНОСТИКА ЕТНОЗНАКОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЮНАКІВ ПРИ СПРИЙНЯТТІ ФРАГМЕНТІВ УКРАЇНСЬКОГО ТРАДИЦІЙНОГО ОРНАМЕНТУ. ТЕХНОЛОГІЇ РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУ, 2(10(21). https://doi.org/10.31108/3.2019.2.10.8

Номер

Розділ

Проблеми розвитку у різних галузях психології
ISSN: 2223-0521